Odpočinek a relax

Přinášíme vám odpočinek a relaxaci v šesti  nově zrekonstruovaných pokojích a společných prostorech naší krásné fary.

Na perfektním spánku nám záleží, proto u nás najdete vše, co je k němu potřeba. Navíc postele, matrace, deky, polštáře ba i povlečení je vyrobeno v České republice a jsme na to náležitě hrdí! Deky i polštáře jsou ze syntetických materiálů, tedy vhodné pro alergiky. Vše od lžičky až po skříně jsme pro Vás vlastnoručně vybírali. Doufáme, že u nás budete spokojení a užijete si chvilky volna a odpočinku na 100%.  

FARNÍ SÁL

Jedná se o původní hlavní farní sál, kde se zachovalo krásné dřevěné obložení. Sál je možné využít jako centrální místnost na setkávání, aktivity a společné stolování. Kapacita sálu je až 40 osob.

FARNÍ KUCHYNĚ

Vedle farního sálu byla vybudována nová plně vybavená moderní kuchyně. Kuchyňské linky jsou navrženy tak, aby v případě různých hostů nebo skupin si mohl každý využít svou kuchyňskou linku. Zde je součástí také velký jídelní stůl.

VSTUPNÍ CHODBA S PORTÁLEM

Při nově vystavěném vstupu do fary se podařilo najít celý zachovalý vstupní portál i s originální datací fary. Jedná se o původní vchod do budovy fary. V původní vstupní chodbě se podařilo zachránit dlažbu, a protože sem nesvítí přímé sluneční světlo, najdete zde obzvlášť v letních měsících příjemný chládek. Proto je zde umístěn relaxační koutek.

FARÁŘOVO APARTMÁ

Komu se kdy poštěstí prožít odpočinek v bývalém pokoji faráře? U nás je to možné. Jedná se o jedinou místnost apartmánového tipu. Přijímací místnost s kuchyňským koutem, vlastní ložnice se sociálním zařízením.

KAPLANKA

Při vstupu do horní části fary je naproti schodišti místnost s názvem kaplanka. Dříve na faře měl farář k pomoci ve farnosti svého kaplana a ten měl většinou k dispozici pouze jednu jednoduše zařízenou místnost.

ZDISLÁVKA

Největší místnost v horní části fary je pojmenována po hlavní patronce naší diecéze a Libereckého kraje svaté Zdislavě. Fara v Jítravě leží přímo na území spojeném se  svatou Zdislavou, kam patří zámek Lemberk, kde žila a vychovávala své děti, nebo bazilika minor v Jablonném v Podještědí, kam míří ročně stovky poutníků prosit o její přímluvu za své rodiny.

BISKUPSKÝ POKOJÍČEK

Jedná se o malý pokojíček, kde dříve bývala kachlová kamna a dochoval se zde jediný původní strop z fabionem. Do tohoto pokojíčku si několikrát přijel odpočnout i litoměřický biskup, a tak se tomuto pokoji začalo od devadesátých let minulého století říkat biskupský. Z tohoto pokojíčku je jeden z nejnádhernějších výhledů na kostel sv. Pankráce.

PANKRÁC

Nově vytvořený pokoj s vlastním sociálním zařízením. Pokoj je v nejklidnější části fary s výhledem na farský kopec a na kostel, který je zasvěcen patronu farnosti a obce sv. Pankrácovi, a proto jsme tento klidný pokoj nazvali právě po něm. Zároveň je tento pokoj při konání svateb na faře připravován pro novomanžele.

BONIFÁC

Nově vytvořený rodinný pokoj s vlastním sociálním zařízením. Z pokoje je krásný výhled na farní zahradu a na lesy. Pokoj sousedí s pokojem Pankrác, a tak se sám nabízel i jeho název Bonifác.

FRANTIŠEK A KLÁRA

Jedná se o upravené prostory na půdě, které jsou zařízené ve stylu těchto dvou jmen. Svatého Františka a svaté Kláry, kteří žili životem v naprosté chudobě. A tak zde místo přeplácaného roztěkaného luxusu najdete strohost vyváženou útulností. Jedná se o dvě samostatné multifunkční místnosti, které slouží k odpočinku, relaxaci, odpolední siestě, hrám pro děti či jako čítárna nebo meditační místnost.

 

Dobrý den, paní Šturmová, moc děkujeme za pobyt na faře. Vše bylo krásně připravené a bez problémů. Fara je opravdu hezky zrekonstruovaná. Moc se nám tam líbilo a myslím, že vaše ubytování určitě zase rádi využijeme. Přeji krásné léto a děkuji za milé, vstřícné jednání. Kamila Řezníčková, ZŠ Donín